moksz Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség
Vissza 2017. szeptember 11.

150 nap múlva kezdődik a Téli Olimpia!

Vághatjuk a centit:  150 nap a téli olimpiáig  

Már csak 150 nap van hátra a jövő év február 8-án kezdődő 23. dél-koreai téli olimpia kezdetéig. A rövidpályás gyorskorcsolyában február 10-én avatják az első bajnokot. Négy olimpiai kvalifikációs verseny vár a sportolókra, köztük az első állomás Budapesten lesz szeptember utolsó hétvégéjén. Hat olimpiai bajnok, 27 világbajnok készül Budapestre. Ha a vezetők közti egykori hírességeket is figyelembe vesszük, összesen 11 olimpiai bajnok és 30 világbajnok érkezhet a magyar fővárosba.

Nézzük, hogy az eddigi nevezések alapján kik a legeredményesebb versenyzők a mezőnyben (vastagon szedve az olimpiai bajnokok):

DÉL-KOREA
Kim Alang –

OG: I. 2014: 3000m váltó
WCh I.: 2015: 3000m váltó, 2016: 3000m váltó
Seo Yi Ra-
WCh I. : 2017:összetett, 1000m
Kwak Yoon Gy –
World Cup I.: 2015/2016
Shim Suk Hee –
WCh I.: 2015: 3000m váltó, 2016: 3000m váltó, 2017: 3000m
World Cup I.: 3x 2012-2015
Choi Min-jeong –
WCh I.: 5x 2015:1000m, 3000m, 3000m váltó, 2016:1000m, 3000m váltó
World Cup I.: 2015/2016
Park Se yong –
WCh I.: 2015: 1000m

HOLLANDIA
Suzanne Schulting –
ECh I.: 2016: 3000m váltó
Sjinkie Knegt –
OG: III. 2014: 1000m
WCh I.:6x 2014:5000m váltó, 2015:összetett, 3000m,  2017: 500m, 3000m, 5000m váltó
ECh I.: 2012, 2015. összetett, összesen 14 ECh arany
Dan Breeuwsma –
WCh I.: 2014. 5000m váltó, 2017: 5000m váltó
Itzhak De Laat –
WCh I.: 2017: 5000m váltó
Dennis Visser –
WCh I.: 2017. 5000m váltó

KANADA
Valérie Maltais               
OG: 2014. II. :3000m váltó
WCh I.: 2012: 3000m
Marianne St-Gelais
OG: 3x II. 2010: 500m, 3000m váltó, 2014: 3000m váltó
WCh I.: 2016: 1500m
Charles Hamelin
OG: 3x I.  2010: 500m, 5000m váltó, 2014: 1500m, II. 2016: 5000m váltó
WCh I.: 5x 2009: 500m, 2011: 5000m váltó, 2013: 5000m váltó, 2014: 1500m, 2016: 1000m
World Cup I.: 2013/2014

Francois Hamelin
OG:I. 2010: 5000m váltó
WCh I.: 2011: 5000m váltó

KÍNA
Fan Kexin –
OG: II. 2014: 1000m
WCh I.: 8x 2011: 500m, 3000m váltó, 2012: 3000m váltó, 2013: 3000m váltó, 2014: 3000m váltó, 2016: 500m, 2017: 500m, 3000m váltó
Guo Yihan –
WCh I.: 2017: 3000m váltó
Lin Yue –
WCh I.: 2017: 3000m váltó
Zhang YIzhe –
WCh I.: 2017: 3000m váltó
Han Yu tong –   
WCh I.: 2014: 3000m váltó
Han Tianyu –
OG: II. 2014: 1500m, III. 2014: 5000m váltó
WCh I.: 5x 2015: 5000m váltó, 2016: összetett, 1500m, 3000m, 5000m váltó
 Shi Jingnan –
OG: III. 2014: 5000m váltó
WCh I.: 2015: 5000m váltó , 2016: 5000m váltó
Wu Dajing –
OG: II. 2014: 500m, III. 2014: 5000m váltó
WCh I.: 4x 2014: 500m, 2015: 500m, 5000m váltó, 2016: 5000m váltó

MAGYARORSZÁG
Liu Shaolin Sándor –
WCh I.: 2016: 500m

NAGY-BRITANNIA
Elise Christie –
WCh I.: 2017: összetett, 1000m, 1500m
ECh I.: 2015,2016: összetett, összesen 10 ECh arany

OLASZORSZÁG
Arianna Fontana –

OG: II. 2014: 500m, 4x  III. 2006: 3000m váltó, 2010: 500m, 2014: 1500m, 3000m váltó
WCh I.: 2015: 1500m
World Cup I.: 2011/2012
ECh I.: 6x 2008,2009,2011-2013, 2017: összetett, összesen 25 ECh arany
Lucia Peretti –  
OG: III. 2014: 3000m váltó
Martina Valcepinai –
OG: III. 2014: 3000m váltó

Elena Viviani –
OG: III. 2014: 3000m váltó
Nicola Rodigari –
OG: II. 2002: 5000m váltó
ECh I.: 5x összetett: 2004, 2006,2007,2009,2010

OROSZORSZÁG
Victor Ahn
(
Ahn Hyun-soo)  –
OG: 6x I.  2006.:1000m, 1500m,5000m váltó, 2014: 500m, 1000m, 5000m váltó
2x II. 2006: 500m, III. 2014: 1500m
WCh I.: 6x összetett 2003-2007, 2014,  2014: 1000m
World Cup I.: 2003/2004, 2005/2006
ECh I.: 2014. összetett
Semen Elistratov –
OG: I. 2014. 5000m relay
WCh I.: 2015: 1500m
ECh I.: 2016, 2017: összetett, összesen 10 ECh arany
Vladimir Grigorev –
OG: I. 2014: 5000m relay, II. 2014: 1000m

USA

J.R. Celski –
OG: II. 2014: 5000m váltó
III. 2010: 1500m, 5000m váltó
WCh I.: 3x 2009: 3000m, 5000m váltó, 2014: 3000m
A vezetők, edzők között négy olimpiai bajnok készül Budapestre:

ISU Rövidpályás Gyorskorcsolya Technikai Bizottságának képviselője

Nathalie Lambert (CAN) –
OG: I. 1992: 3000m váltó, II. 1994: 1000m, 3000m váltó
WCh I.: 16x 1986-1997

ISU Világkupa Koordinátor
Hugo Herrnhof (ITA) –
OG: I. 1994: 5000m váltó
WCh I.: 1988:5000m váltó, 1993: csapat VB
KANADA
Derrick Campbell –
OG: I. 1998: 5000m váltó

Jonathan Guilmette –
OG: I. 2002: 5000m váltó, 2x II. 2002: 500m, 5000m váltó
WCh I.. 4x, 2006: 5000m váltó, csapat VB: 2000, 2001, 2003

KOLUMBIA
Sun Linlin –
OG: I. 2010: 3000m váltó

Rövidítések:
OG: Olympic Games (Olimpiai Játékok)
WCh: World Championships (Világbajnokság)
ECh: European Championsips (Európa-bajnokság)

Pure sports
X