moksz Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség
Vissza 2009. október 19.

Értékes magyar helyezések a Bormió-i versenyen

A Bormióban edzőtáborozó magyar rövid pályás gyorskorcsolya válogatott tagjai a hétvégén rajthoz álltak a hagyományos Alta Valtellina versenyen.

A négy napos viadalon 500m, 1000m, 1500m és váltó számokban rendeztek futamokat. A női válogatottak szerepeltek a legjobban, hiszen mindhárom távon magyar győzelmet ünnepelhettünk. Pedig az ellenfelek között volt a teljes olasz válogatott, ráadásul hazai pályán.
Az 1500m-es táv hármas magyar sikert hozott. (1.Huszár Erika, 2.Heidum Bernadett, 3.Darázs Rózsa).
500m-en Huszár Erika megismételte a leghosszabb távon elért győzelmét, 1000m-en pedig Heidum Bernadett állt a dobogó legmagasabb fokára.
2009_10_19_Bormio_lanyok_2
A 3000m váltóban viszont visszavágtak az olaszok a magyar négyesnek.
A férfiaknál egyedül Knoch Viktor állhatott fel a dobogóra, ő 500m-en szerzett második helyezést.
A magyar váltó az olaszokkal folytatott csatában nem ért a célba.
A felnőttek mellett négy korosztályban (Junior „A”m „B”, „C” és Novice) értékes helyezéseket értek el a magyar rövid pályások.
Örvendetes Béres Bence jó szereplése, az 1000m győzelme mellett 500m-en második helyezést ért el.
A lányoknál Kónya Veronika (Junior „C”) 500m-en, Dénes Veronika (Junior ”B”) 1000m-en nem talált legyőzőre.

Eredmények:
(Magyar helyezések:)
Férfiak:
500m:
Felnőtt: 1.Yuri Corfortola (olasz) 42.380, 2.Knoch Viktor 42.521, 3.Nicola Rodigari (olasz) 42.546,…7.Darázs Péter,…14.Lóth Dávid Manó
Junior „A”: 6.Nagy Konrád,…9.Oláh Bence,…24.Sallak Gergely
Junior „B”: 2.Béres Bence,…12.Szalvai Zoltán
Junior „C”: 2.Lin Liu Shao,…5.Burján Csaba,…7.Varnyú Alex
Novice: 4.Ang Liu Shao, 5.Vigh Dominik
1000m:
Felnőtt: 1. Yuri Corfortola (olasz) 1:27.373, 2.Nicola Rodigari (olasz) 1:27.599, 3.Claudio Rinaldi (olasz) 1:27.841, 4.Knoch Viktor 1:28.010,…8.Darázs Péter,…20.Lóth Dáavid Manó
Junior „A”: 16.Oláh Bence,…18.Nagy Konrád
Junior „B”: 1.Béres Bence,…9.Szalvai Zoltán
Junior „C”: 1.Lin Liu hao (TRGSE), 2.Burján Csaba, …7.Varnyú Alex
1500m:
Felnőtt: 1.Yuri Confortola (olasz) 2:18.401, 2.Nicola Rodigari (olasz) 2:20.278, 3.Nicolas Bean (olasz) 2:20.951,
4.Darázs Péter ,…6.Knoch Viktor,…13.Galambos Gábor,…18.Lóth David Manó
Junior „A”: 5.Nagy Konrád, 6.Oláh Bence,…17.Sallak Gergely
Junior „B” 1500m: 6.Béres Bence,…17.Szilvai Zoltán
Váltók:
5000m: 1.Olaszország, 2.Magyarország DNF
3000m, Junior „A/B”: 3.Magyarország
2000m, Junior ”C”: 1.Magyarország
Novice „777”: 4.Vigh Dominik, 5.Ang Liu Shao

Nők:
500m:
Felnőtt: 1.Huszár Erika 45.511, 2.Arianna Fontana 45.567, 3.Darázs Rózsa 45.058,…5.Keszler Andrea,…10.Lajtos Szandra,…13.Heidum Bernadett
Junior „A”: 7.Cseros Réka
Junior „B”: 4.Dénes Veronika,…10.Tóth Patricia
Junior „C”: 1.Kónya Zsófia
1000m:
Felnőtt:1.Heidum Bernadett 1:34.504, 2.Arianna Fontana 1:34.825, 3.Keszler Andrea 1:34.865, 4.Darázs Rózsa 1:36.034, 5.Huszár Erika,…8.Lajtos Szandra
Junior „A”: 6.Cseros Réka
Junior ”B”: 2.Dénes Veronika ,…5.Tóth Patricia
Junior „C”: 3.Kónya Zsófia
1500m:
Felnőtt: 1.Huszár Erika 2:33.149, 2.Heidum Bernadett 2:34.723, 3.Darázs Rózsa 2:36.070,…7.Keszler Andrea ,…13.Lajtos Szandra
Junior „A” 1500m: 13. Cserős Réke DQ (B döntőben)
Junior „B” 1500m: 1.Dénes Veronika ,…4.Tóth Patricia
Váltók:
3000m: 1.Olaszország, 2. Magyarország

Pure sports Ice Cube Papírmadár Seat
X