moksz Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség
Vissza 2013. február 3.

Heidum 10. 1500-on Szocsiban

Heidum Bernadett a B döntőben negyedik, összesítésben 10. lett 1500 méteren a rövidpályás gyorskorcsolyázók Szocsiban zajló Világkupa-versenyén.

A magyar válogatott többi tagjával együtt a március elején sorra kerülő debreceni világbajnokságra készülő Heidum 2:31.394 perces idővel végzett negyedikként a hat korcsolyázót felvonultató B fináléban.
A férfiaknál magyar részről Knoch Viktor teljesített a legjobban: a januári malmői Európa-bajnokságon a váltóval bronzérmet nyert versenyző 13. volt 1500-on.
A szocsi Vk vasárnap az 500 és az 1000 méteres küzdelmekkel, illetve a váltók döntőivel zárul. A csapatok versenyében a magyarok mind a nőknél, mind a férfiaknál már a pénteki selejtezőben búcsúra kényszerültek.

Magyar eredmények:
Férfiak:
500m(1)
Selejtező
1 futam: 1.HAMELIN Charles (kanadai) 41.780, 2.NIKISHA Denis (kazah) 43.092, 3.BÉRES Bence 43.412
2 futam: 1.SEIFERT Robert (német) 42.415,…5.DARÁZS Péter 44.993
8 futam: 1.VAN DER WART Freek (holland) 42.645,…5.LOTH Dávid Mano 44.803
Reményág:
Előfutam:
1 futam: 1.STANLEY Paul (brit) 42.425, 2.KONOPKO Bartosz (lengyel) 42.835, 3.BÉRES Bence 42.854
3 futam: 1.KURGINIAN Viacheslav (orosz) 42.535,…4.DARÁZS Péter 44.347
6 futam: 1. LOBELLO Anthony (olasz) 43.467,…LOTH Dávid Mano 47.800
Végeredmény: 1.HAMELIN Charles (kanadai) 41.092, 2.WU Dajing (kínai) 41.095, 3.GRIGOREV Vladimir (orosz) 41.165, 4.KIM Byeong-Jun (koreai) 41.255,…33.BÉRES Bence,…43.DARÁZS Péter,…46.LOTH Dávid Mano

1500m
Selejtező
1 futam: 1.KIM Yun-Jae (koreai) 2:20.161,…6.NAGY Konrád 2:22.518
5 futam: 1.GILDAY Michael (kanadai) 2:26.545, 2.KNOCH Viktor 2:26.594
Előfutam:
1 futam: 1.COURNOYER Charle (kanadai) 2:19.106, 2.YU Yongjun (kínai) 2:19.117, 3.KNOCH Viktor 2:19.286
Reményág:
Előfutam:
4 futam: 1.JAYNER Travis (amerikai) 2:22.357,…NAGY Konrád kizárva
Világkupa futam:
Elődöntő:
3 futam: 1.AN Victor (orosz) 2:19.353,…5.KNOCH Viktor 2:21.379
Végeredmény: 1.NOH Jinkyu (koreai) 2:17.482, 2.KIM Yun-Jae (koreai) 2:18.096, 3.KWAK Yoon-Gy (koreai),…13.KNOCH Viktor,…46.NAGY Konrád

500m(2)
Selejtező:
3 futam: 1.KOZULIN Evgenii (orosz) 43.152,…4.DARÁZS Péter 55.145
9 futam: 1.BASTILLE Guillaume (kanadai) 42.088, 2.KNOCH Viktor 42.099
Előfutam:
3 futam: 1.KIM Byeong-Jun (koreai) 41.703,…5.DARÁZS Péter 1:13.150
4 futam: 1.ELEY Jon (brit) 41.850, 2.COURNOYER Vincent (kanadai) 41.931, 3.KNOCH Viktor 41.966

1000m
Selejtező:
3 futam: 1.KNEGT Sjinkie (holland) 1:29.643,…4.LOTH Dávid Mano 1:31.424
10 futam: 1.GILDAY Michael (kanadai) 1:31.044, 2.CARR Kyle (amerikai) 1:31.108, 3.BÉRES Bence 1:31.190

5000m váltó
Előfutam:
4 futam: 1. Oeroszoeszág (KURGINIAN Viacheslav,ELISTRATOV Semen,GRIGOREV Vladimir,AN Victor) 7:05.155, 2.Kína 7:05.969, 3.Franciaország 7:06.722, 4.Magyarország (KNOCH Viktor,LOTH Dávid Mano,BÉRES Bence,NAGY Konrád) 7:09.269

Nők:
500m (1)
Selejtező:
4 futam: 1.FONTANA Arianna (olasz) 45.211,…4.KESZLER Andrea 46.126
8 futam: 1.TRUCHON Caroline (kanadai) 44.956,…4.LAJTOS Szandra 46.296
Reményág:
Előfutam:
1 futam: 1.CHEN Sarah (amerikai) 46.800, 2.MALISZEWSKA Natalia (lengyel) 46.939, 3.KESZLER Andrea 46.996
2 futam: 1.MALISZEWSKA Patrycja (lengyel) 44.578, 2.JUNG Julie (ausztrál) 45.623, 3.LAJTOS Szandra 46.671
Végeredmény: 1.WANG Meng (kínai) 43.019, 2.FONTANA Arianna (olasz) 43.186, 3.LIU Qiuhong (kínai) 43.583, 4.FAN Kexin (kínai) 43.923,…30.LAJTOS Szandra,…32.KESZLER Andrea

1500m
Előfutam:
2 futam: 1.KONG Xue (kínai) 2:27.818, 2.HEIDUM Bernadett 2:27.951
4 futam: 1.CHOI Jihyun (koreai) 2:32.203,…6.TÓTH Patricia 2:36.163
Reményág:
Előfutam:
3 futam: 1.HEWITT Jessica (kanadai) 2:30.211,…TÓTH Patricia kizárva
Világkupa futam:
Elődöntő:
2 futam:1.CHRISTIE Elise (brit) 2:26.868,…4.HEIDUM Bernadett 2:28.532
B döntő: 1.MALTAIS Valerie (kanadai) 2:30.623, 2.HEWITT Jessica (kanadai) 2:30.775, 3.BELYAKOVA Olga (orosz) 2:31.123, 4.HEIDUM Bernadett 2:31.394
Döntő: 1.SHIM Suk Hee (koreai) 2:26.338, 2.LI Jianrou (kínai) 2:26.518, 3.CHRISTIE Elise (brit) 2:26.696,…10.HEIDUM Bernadett,…40.TÓTH Patricia

500m (2)
Selejtező:
4 futam: 1.FAN Kexin (kínai) 44.348, 2.HEIDUM Bernadett 45.552
7 futam: 1.KESZLER Andrea 45.848
Előfutam:
2 futam: 1.HEWITT Jessica (kanadai) 44.330,…4.HEIDUM Bernadett 45.683
3 futam: 1.TRUCHON Caroline (kanadai) 44.502, 2.KESZLER Andrea 45.023

1000m:
Selejtező:
3 futam: 1.KIM Min-Jung (koreai) 1:36.749,…4.TÓTH Patricia 1:37.298
5 futam: 1.ST-GELAIS Marianne (kanadai) 1:32.157, 2.GEHRING Lana (amerikai) 1:32.462, 3.LAJTOS Szandra 1:33.039
Előfutam:
3 futam: 1.SHIM Suk Hee (koreai) 1:30.557,…4.LAJTOS Szandra 1:33.184

3000m váltó:
Előfutam
1 futam: 1.Korea (KIM Min-Jung,PARK Seung-Hi,CHOI Jihyun,SHIM Suk Hee) 4:10.267, 2.Kanada 4:11.366, 3.Németország 4:16.879, 4.Magyarország (LAJTOS Szandra,HEIDUM Bernadett,KESZLER Andrea,TÓTH Patricia) 4:16.998

Részletes eredmények itt megtalálhatóak.

Li-ning Seat
X