moksz Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség
Vissza 2017. január 28.

Liu Shaoang duplázott a junior rövidpályás gyorskorcsolya vb-n

Három érem, közte két arany, továbbá három korosztályos világcsúcs a magyar mérleg az innsbrucki junior rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokság szombati napján.

junior_1500m_liu_arany
Liu Shaoang egész nap rendkívül magabiztosan versenyzett, 1500 és 500 méteren sem talált legyőzőre.
Ádó 1500m-en egy nagyon szoros, taktikus versenyen az utolsó körben körbekorcsolyázta orosz riválisát és szerezte meg a táv világbajnoki címét.

500m-en már a negyeddöntőben junior-világrekordot ért el, a fináléban pedig ezt továbbjavítva lett aranyérmes 40.483 másodperces idővel.

A 18 éves sportoló sikere nem számít meglepetésnek, ugyanis már a felnőttek között is az egyik legjobb versenyzőnek számít: jelenleg 1000 méteren vezet a világkupában, míg a tavalyi vb-n a legrövidebb távon bronz-, a leghosszabbon pedig ezüstérmes volt.

jun_1500_jaszapati_bronz
A magyarok harmadik érme és korosztályos világcsúcsa Jászapáti Petra nevéhez fűződik: a felnőttek között már szintén szárnyait bontogató versenyző 1500 méteren lett harmadik, míg az 500 méteres verseny előfutamában 43.550 másodperccel állította fel a korosztály valaha volt legjobb eredményét.
Utóbbi távon ugyanakkor nem állhatott dobogóra, mert a négyfős döntőben szabálytalanság miatt kizárták.

Érdekesség, hogy Jászapáti felnőtt országos csúcsa 500 méteren jobb a mostani eredményénél, de ebben a sportágban juniorvilágcsúcsot csak juniorversenyen lehet elérni.

A 3000m női váltók elődöntőjében 17 körrel a vége előtt véleményünk szerint a japán versenyző kibillentette az őt üldöző magyar riválisát, aminek eredményeként a magyarok visszacsúsztak a negyedik helyre. A bírók semmi szabálytalanságot nem láttak, így vasárnap Bácskai Sára Luca, Jászapáti Petra, Sziliczei Német Rebeka, Túri Anna a B döntőben az 5-8. helyért léphet a jégre.

iu_riport

A vb vasárnap az 1000 méter küzdelmeivel, az 1500 méteres szuperdöntővel és a váltók fináléival zárul.
Az összetettben 2 táv után a nőknél Jászapáti Petra 5., Li Shaoang pedig fölényesen vezeti a férfiak rangsorát.

A magyarok szombati helyezései:

Nők:

1500m:
3.Jászapáti Petra
19.Sziliczei Német Rebeka
31. Bácskai Sára Luca

500m:
4.Jászapáti Petra
21.Sziliczei Német Rebeka
36.Bácskai Sára Luca

3000m váltó (alődöntők):
4. Magyarország (Bácskai Sára Luca, Jászapáti Petra, Sziliczei Német Rebeka, Túri Anna) B döntős

Összetett állása (2 szám után):
1. LEE Yu Bin (KOR) 36 , 2.SEO Whi Min (KOR) 35, 3.LI Jinyu (CHN) 26, 4. PROSVIRNOVA Sofia (RUS) 21, 5. JASZAPATI Petra (HUN) 18, 6. BINEY Maame (USA) 13, 7.HAN Soo Lim (KOR) 10, 8.SONG Yang (CHN) 5

Férfiak:

1500m:
1.Liu Shaoang
11.Sziklási András
50.Tiborcz Dániel

500m:
1.Liu Shaoang
14.Sziklási András
65.Tiborcz Dániel

Összetett állása (2 szám után):
1. LIU Shaoang (HUN) 68, 2.YOSHINAGA Kazuki (JPN) 26, 3. HONG Thomas Insuk (USA) 21, 4. SHULGINOV Alexander (RUS) 21, 5.PARK Noh Won (KOR) 9, 6. BRUNSMANN Jasper (NED) 8, 7.SCHUMANN Marco Fritz (CAN) 6, 8.FERCOQ Quentin (FRA) 5

A részletes vasárnapi program:

10:35 női 1000 m – rangsoroló döntők
10:57 férfi 1000 m – rangsoroló döntők
13:30 női 1000 m – előfutamok
13:55 férfi 1000 m – előfutamok
14:40 női 1000 m – negyeddöntők
14:54 férfi 1000 m – negyeddöntők
15:24 női 1000 m – elődöntők
15:33 férfi 1000 m – elődöntők
15:57 női 1000 m – döntők
16:10 férfi 1000 m – döntők
16:39 női 1500 m – szuperdöntő
16:46 férfi 1500 m – szuperdöntő
17:08 női 3000 m váltó döntők
17:17 férfi 3000 m váltó döntők

Az eredmények on-line és az ISU Live Stream adása itt elérhető.

Li-ning Seat
X