moksz Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség
Vissza 2017. január 13.

Rövidpályás gyorskorcsolya EB: Eddig hibátlan, minden magyar továbbjutott

Péntektől vasárnapig rendezik Torinóban a rövidpályás gyorskorcsolyázók Európa-bajnokságát. Az egyéni összetettben a nőknél Keszler Andrea és Jászapáti Petra, a férfiaknál Liu Shaolin Sánor, Liu Shaoang és Knoch Viktor képviseli a magyar színeket. Az első versenynapon pénteken mindhárom táv és a váltók előfutamait rendezik és a magyarok minden távon továbbjutottak.

Liu Shaolin Sándor, Liu Shaoang és Knoch Viktor mindhárom távon a futamaikat megnyerve továbbjutott a következő fordulóba.

Jászapáti Petra 1500m-en, Keszler Andrea 1000m-en futamgyőzelemmel, a további távokon második illetve Andrea 1500m-en harmadik helyen szintén folytathatja a következő fordulóban.

A Keszler Andrea, Kónya Zsófia, Bácskai Sára Luca, Jászapáti Petra összeállítású női 3000m váltó az oroszokat megelőzve lett futamgyőztes.
Az elődöntőbe a lányok a francia, lengyel és cseh váltóval küzdenek szombaton a finálét érő első két helyért.
Knoch Viktor, Oláh Bence, Burján Csaba, Liu Shaolin Sándor futamgyőzelmét semmi sem veszélyeztette, az olaszok előtt a futamot megnyerve jutottak az elődöntőbe.
Az elődöntőben a fehérorosz, holland és brit váltók lesznek az ellenfelek.

“Torino nemcsak az olasz autógyártás központja, de a Magyar ST pontszerzés és éremgyártásé is! Itt mi vagy a mennybe jutunk (2006, 2009, 2017…) vagy a pokolba (2013 ffi váltó…)! A Torinoi Lepel otthonában most a mennybe készülünk…” – írta Facebook oldalán Darázs István Gyorsasági Ágazati Sportigazgató

Részletes eredmények itt megtalálhatóak.

A szombati és vasárnapi program az M4 csatornán egyenes adásban követhető.

Szombat:

10:30 – 11:30 Ranglista futamok 1500 és 500m-en (A magyarok már továbbjutottak nem érdekeltek ebben a fordulóban)
14:02 Nők 1500m elődöntők
14:19 Férfiak 1500m elődöntők
14:51 Nők 1500m döntő
15:05 Férfiak 1500m döntő
15:33 Nők 500m negyeddöntők
15:45 Férfiak 500m negyeddöntők
16:11 Nők 500m elődöntők
16:19 Férfiak 500m elődöntők
16:41 Nők 500m döntő
16:51 Férfiak 500m döntő
17:15 Nők 3000m váltó elődöntők
17:29 Férfiak 5000m váltó elődöntők

Vasárnap:

11:35-12:00 Ranglista futamok 1000m (A magyarok már továbbjutottak nem érdekeltek ebben a fordulóban)
14:02 Nők 1000m negyeddöntők
14:16 Férfiak 1000m negyeddöntők
14:46 Nők 1000m elődöntők
14:55 Férfiak 1000m elődöntők
15:19 Nők 1000m döntő
15:30 Férfiak 1000m döntő
15:54 Nők 3000m
16:05 Férfiak 3000m
16:31 Nők 3000m váltó döntő
16:39 Férfiak 5000m váltó döntő

Ice Cube Seat
X