moksz Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség
Vissza 2009. szeptember 28.

Világkupa Szöulban : A női váltó hatodik, Huszár Erika 500m-en ötödik

ISU_Short_track_World_Cup_logoSzöulban rendezték a rövid pályás gyorskorcsolyázók második világkupa futamát.

A selejtezőkből Huszár Erika és Darázs Péter 500 és 1500 méteren is bejutott a középdöntőbe. Kettőjükön kívül még egy magyar versenyzőnek sikerült ugyanez – Hedium Bernadett 1500 méteren folytathatja szereplését.
1000m-en a három férfi magyar induló nem került a középdöntőbe, a hölgyeknél ez Huszár Erikának és Heidum Bernadettnek sikerült.
Női váltónk Kanadától alig-alig lemaradva a második helyen végzett az előfutamban, így a lányok vasárnap a fináléba jutásért koriznak majd Szöulban – könnyű dolguk nem lesz, hiszen az elődöntőben ismét Kanada, továbbá a sportág egyik legerősebb nemzete, Kína, illetve Nagy-Britannia vár Huszár Erikáékra.
A férficsapat az előfutam során a hollandokkal és a dél-koreaiakkal került össze, és a magyar váltót szabálytalanság miatt kizárták.
„Nem akarom nevesíteni, hogy melyik versenyzőnk hibázott, megbeszéltük egymás között az esetet. A baj az volt, hogy olyan előzésbe ment bele a sportoló, amelybe nem kellett volna – ha ott marad a második helyen, az is továbbjutást ért volna. De elkapta a hév, így hibázott. Tanulunk belőle” – mondta Telegdi Attila szövetségi kapitány.

A szöuli világkupaverseny szombati napján három magyar versenyző volt érdekelt: Huszár Erika (500 és 1500 méter), Heidum Bernadett (1500 méter) és Darázs Péter (500 és 1500 méter).
A napot legjobban Huszár zárta, hiszen a legrövidebb távon egészen a B-döntőig jutott, ahol aztán szenzációs futamgyőzelmet aratott. A B-döntő megnyerése összesítésben az ötödik helyet jelenette.
Darázs Péter 500 méteren a középdöntőben búcsúzott – a 13. helyen zárt.
1500 méteren a három magyar közül Darázs Péter jutott a legtovább, ő a 13. helyen végzett.
A Huszár Erika, Darázs Rózsa, Heidum Bernadett, Keszler Andrea összeállítású magyar staféta az előcsatározások után a B-döntőben léphetett jégre, amelyben – a bolgárokat és a briteket megelőzve – a dél-koreaiak mögött a második helyen ért célba. A számot a kínaiak nyerték meg.
Egyéniben 1000 m-en Huszár érte el a legjobb eredményt, 11. lett.

Eredmények:
Rövid pályás gyorskorcsolya világkupa, 2. állomás, Szöul
Férfiak:
500m (66 induló):
selejtező 1:
1 futam: 3.Darázs Péter 43-523 (tovább jutott)
8 futam: 3.Galambos Gábor 43.135 (tovább jutott)
14 futam: 1. Knoch Viktor 43.734
selejtező 2:
1 futam: 3.Galambos Gábor 43.403 (tovább jutott)
3 futam: 3. Darázs Péter 42.671 (tovább jutott)
12 futam: 2.Knoch Viktor 44.080 (tovább jutott)
előfutam:
4 futam: 3.Darázs Péter (a bírók tovább juttatták)
6 futam: Galambos Gábor (kizárták, kiesett, 32.)
8 futam: Knoch Viktor kizárták, kiesett 28.
nyolcaddöntő:
1 futam: 3.Darázs Péter 42.172 (kiesett, 13.)
Végeredmény: Charles Hamelin (Kanada) 41.462, 2.Han Jialing (Kína) 41.509, 3.Lee Ho-Suk (Korea) 41.553,…13.Darázs Péter,…28.Knoch Viktor,…32.Galambos Gábor
1000m (65 induló)
Selejtező:
10 futam: 3.Darázs Péter 1:340.650 (tovább jutott)
11 futam: 2. Knoch Viktor 1:30.885 (tovább jutott)
15 futam: 1. Galambos Gábor 1:30.979 (tovább jutott)
Selejtező 2:
4 futam: 2.Galambos Gábor 1:30.264 (tovább jutott)
6 futam: 4. Darázs Péter 1.29.580 (kiesett, 40)
10 futaM. 3.Knoch Viktor 1:29.679 (tovább jutott)
Előfutam:
3 futam: 3.Galambos Gábor 1:31.113 (kiesett, 21)
4 futam: 4.Knoch Viktor 1:29.239 (kiesett, 27.)
Végeredmény: 1.Lee Ho-Suk (Korea) 1:35.053, 2.Jordan Malone (Kanada) 1:35.222, 3.Kwak Yoon-Gy 1:35.413,…21.Galambos Gábor,… 27.Knoch Viktor,…40.Darázs Péter
1500m (63 induló):
selejtezők:
2. futam: 2. Knoch Viktor 2.28.814 (tovább jutott)
11. futam: 2. Darázs Péter 2:30.907 (tovább jutott)
12. futam: Galambos Gábor 2:21.135 (tovább jutott)
előfutam:
1.futam: 4. Galambos Gábor 2:23.893 (kiesett, 28.)
5.futam: 2. Darázs Péter 2:22.644 (tovább jutott)
7.futam: 5.Knoch Viktor 2:51.386 (kiesett, 36)
nyolcaddöntő:
1 futam: 4.Darázs Péter 2:25.171 (kiesett, 13.)
Végeredmény: 1.Lee Ho-Suk (Korea) 2:13.922, 2.Lee Jung-Su (Korea) 2:13.824, 3.Kim Seoung Il (Korea) 2:14.052,…13.Darázs Péter,…29.Galambos Gábor,…35.Knoch Viktor
5000m váltó:
Előfutam:
2 futam: 3.Magyarország kizárták
5000m váltó:
Végeredmény: 1.Korea, 2.Kanada, 3.Kína, 4.Olaszország, 5.Egyesült Államok, 6.Németország, 7.Hollandia, 8.Japán,…a magyar váltót kizárták az előfutamok során
Nők:
500m:
selejtező 1:
1 futam: 1. Huszár Erika 45.920 (tovább jutott)
3.futam: 4.Darázs Rózsa 46.712 (kiesett, 44)
10.futam: 2.Keszler Andrea (tovább jutott)
selejtező 2:
2. futam: Keszler Andrea kizárták (kiesett, 39.)
9.futam: 1.Huszár Erika 45.643 (tovább jutott)
előfutam:
3 futam: 2. Huszár Erika 44.903 (tovább jutott)
nyolcaddöntő:
4 futam: 2.Huszár Erika 44.240 (tovább jutott)
elődöntő:
2 futam: 3.Huszár Erika 44.731 (B döntős)
B döntő: 1.Huszár Erika 45.183
Végeredmény: 1.Wang Meng (Kína) 43.603, 2.Zhao Nannan (Kína) 43.720, 3.Kalyna Roberge (Kanada) 43.933, 4.Fontana (Olaszország) 45.763, 5.Huszár Erika,…39.Keszler Andrea,…44.Darázs Rózsa
1000m.
Selejtező1:
2 futam: 3.Darázs Rózsa 1:37.658 (tovább jutott)
5 futam: 1.Huszár Erika 1:37.008 (tovább jutott)
13 futam: 3.Heidum Bernadett 1:35.245 (tovább jutott)
Selejtező2:
2 futam: 4.Darázs Rózsa 1:36.192 (kiesett,35)
3 futam: 2.Huszár Erika 1:35.376 (tovább jutott)
5 futam: 2.Heidum Bernadett 1:34.790 (tovább jutott)
előfutam:
4 futam: 3.Heidum Bernadett 1:35.172 (tovább jutott)
5 futam: 2.Huszár Erika 1:34.998 (tovább jutott)
nyolcaddöntő:
1 futam: 3.Huszár Erika 1:37.280 (kiesett, 11.)
3 futam: 3.Heidum Bernadett 1:33.006 (kiesett, 12.)
Végeredmény: 1.choi Ha-Ri 1:31.377, 2.Wang Meng (Kína) 1:31.634, 3.Park Seung-Hi (Korea) 1:31.709,…11.Huszér Erika,…12.Heidum Bernadett,…35.Darázs Rózsa
1500m (54 induló):
selejtező:
3.futam: 2.Heidum Bernadett 2:33.510 (tovább jutott)
7. futam: 5.Keszler Andrea 2:37.416 (kiesett,47.)
8. futam: 3.Huszár Erika 2:38.634 (tovább jutott)
nyolcaddöntő:
2. futam: 3.Huszár Erika 2:32.812 (tovább jutott)
4 futam: 5.Heidum Bernadett 2:35.321 (kiesett, 28.)
elődöntő:
1 futam: 6.Huszár Erika 2:35.084 (kiesett, 18)
Végeredmény: 1.Lee Eun-Byul (Korea) 2:34.178, 2.Sun Lin Lin (Kína) 2:34.389, 3.Zhou Yang (Kína) 2:34.523,…18.Huszár Erika,…28.Heidum Bernadett,…47.Keszler Andrea
3000m váltó:
előfutam:
2 futam: 1. Kanada 4:20.626, 2.Magyarország (Huszár Erika, Heidum Bernadett, Darázs Rózsa, Keszler Andrea) 4:21.524, 3.Oroszország
Elődöntő:
1 futam: 1.Kína 4:13.899, 2. Kanada 4:16.594, 3.Magyarország (Huszár Erika, Heidum Bernadett, Darázs Rózsa, Keszler Andrea) 4:21.203 (B döntőbe jutott)
B döntő: 1.Korea 4:14.487, 2.Magyarország 4:22.753, 3.Bulgária 4:23.349, 4.Nagy-Britannia 4:24.192
Végeredmény: 1.Kína, 2.Japán, 3.Kanada, 4.Egyesült Államok, 5.Korea, 6.Magyarország, 7.Bulgária, 8.Nagy-Britannia

Li-ning Seat
X